Opis projektu

Bialska Biblioteka Cyfrowa to biblioteka utworzona w grudniu 2009 roku w ramach projektu MKiDN Mecenat 2009 i zarządzana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej. Jej celem jest publikacja szerokiemu audytorium bogatych i różnorodnych materiałów regionalnych zgromadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej.

Docelowo zakłada się możliwość włączenia regionalnych materiałów i kolekcji dotyczących Południowego Podlasia, przechowywanych w rodzinnych, parafialnych, bibliotecznych i instytucjonalnych archiwach oraz dorobku naukowo-dydaktycznego pracowników wyższych uczelni funkcjonujących w mieście i regionie.

W roku 2020, dzięki środkom przekazanym przez Urząd Miasta Biała Podlaska w ramach dotacji celowej, Bialska Biblioteka Cyfrowa została gruntownie zmodernizowana. Efektem modernizacji jest między innymi nowa witryna biblioteki, uwzględniająca współczesne trendy, pozwalająca na wygodne korzystanie nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również urządzeniach mobilnych, w tym tabletach i smartfonach.

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji